Van’ın merkez Tuşba ilçesinde polis ekiplerince bir eve gerçekleştirilen operasyonda 16 düzensiz göçmen yakalandı.
Van’da polis ekiplerinin ‘Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti’ yapan şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede yapılan çalışmalar sonucunda ilçenin Altıntepe Mahallesi’ndeki iki katlı evde düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.
Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ile özel harekat polisinin düzenlediği operasyonda, 16 düzensiz göçmen yakalandı.
Düzensiz göçmenler işlemlerinin yapılması için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürülürken, bir şüpheli şahıs ise gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Çalışmalar çerçevesinde bir araca da el konuldu.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Birhaber.de sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgiler herhangi bir yasal veya başka bir konuda profesyonel öneri işlevi teşkil etmemektedir. Birhaber.de yayındaki içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar, içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler, öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
GÜNDEM
23 gün önceALMANYA
24 gün önceSİLA YOLU
27 Temmuz 2024ALMANYA
27 Temmuz 2024