Erzurum’da düzenlenen cirit müsabakalarında iki rakip at kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle düşen sporcu üzerinden at geçmesi sonucu yaralandı.
Erzurum’da çok sayıda sporcunun katıldığı cirit müsabakası düzenlendi. Müsabakada Muhammet Yeşil atını sürdüğü esnada rakip takımın atı ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle yere düşen Yeşil’in üzerinden at geçince dilini yuttu. Yeşil’e ilk müdahaleyi seyirci Fikret Şimşek yaptı. İlk yardım müdahalesinde bulunan Şimşek, Yeşil’in boğazına kaçan dilini çıkararak nefes almasını sağladı. O anlar vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.
İlk müdahalenin ardından vatandaşlar durumu 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ambulansla Muhammet Yeşil, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaza sonrası müsabaka yarıda sonlandırıldı.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Birhaber.de sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgiler herhangi bir yasal veya başka bir konuda profesyonel öneri işlevi teşkil etmemektedir. Birhaber.de yayındaki içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar, içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler, öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
GÜNDEM
23 gün önceALMANYA
24 gün önceSİLA YOLU
27 Temmuz 2024ALMANYA
27 Temmuz 2024