Denizli-Muğla il sınırındaki aynı bölgede patlak veren ikinci orman yangını, ekiplerin hızlı ve zamanında müdahalesiyle söndürülerek tamamen kontrol altına alındı.
Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Muslugüme Mahallesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Esençay Mahallesi arasında kalan bölgedeki genç ormanlık sahada dün öğle saatlerinde başlayan ve yaklaşık 20 saat sonra kontrol atlına alınan yangın, zirve kısmından yeniden başlamıştı.
Yanan yerin üst kısmından başlayan ikinci orman yangını için bölgeye sevk edilen çok sayıda helikopter, uçak, arazöz ve görevliler, yaklaşık 2 saatlik bir müdahalenin ardından alevleri büyümeden kontrol altına aldı. Şiddetli rüzgara rağmen hummalı çalışma sürdürülen bölgede tekrar yangın çıkmaması için soğutma çalışmaları aralıksız devam ediyor.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Birhaber.de sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgiler herhangi bir yasal veya başka bir konuda profesyonel öneri işlevi teşkil etmemektedir. Birhaber.de yayındaki içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar, içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler, öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
GÜNDEM
23 gün önceALMANYA
24 gün önceSİLA YOLU
27 Temmuz 2024ALMANYA
27 Temmuz 2024