Almanya’da bir grup hayırsever bir araya gelerek, düzenledikleri kampanyada sel afetinin yaşandığı Gökçebey ilçesinde vatandaşların imdadına yetişti.
Almanya’da yaşayan bir grup hayırsever “Umudum Ol” diyerek yaraların sarılmasına katkı sağlıyor. Hayırseverler, Gökçebey ilçesinde yaşanan doğal afetlerden ötürü 500 çocuğa hediye verdi. Doğal afetlerin yaşandığı ilçeye umut olmak istediklerini ve bu hedeflerinde Zonguldak’ın 23. il olduğunu ifade eden hayırseverler, 81 ilde destek olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler. Öznur Uysal, “Almanya’da 2014 yılında bir dernek kurduk. Gurbetten sılaya bir köprü oluşturmak istedik. Türkiye’deki çocuklarımıza bir nebze de olsa katkı sağlamak istedik. İlk olarak Amasya’da, Samsun’da başladık. 22 gittik. Şu anda Zonguldak’tayız. Hedefimiz 81 il. Her sene bir il tercih ediyoruz. 500 çocuğumuza ulaşabildik. İhtiyacı olan ailelere de el uzatmaya çalıştık” diye konuştu.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Birhaber.de sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgiler herhangi bir yasal veya başka bir konuda profesyonel öneri işlevi teşkil etmemektedir. Birhaber.de yayındaki içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
⤵ Yasal bilgilendirme: Birhaber.de sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde yayınlanan yazılar, içerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler, öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi alınmalıdır. Birhaber.de içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
GÜNDEM
23 gün önceALMANYA
24 gün önceSİLA YOLU
27 Temmuz 2024ALMANYA
27 Temmuz 2024